Oferta CDDiT na semestr zimowy 2022/2023

Szanowni Państwo,

Zespół Ekspertów z Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu Uniwersytetu Gdańskiego przygotował na semestr zimowy roku akademickiego 2022/2023 ofertę kursów i szkoleń dedykowanych zarówno początkującym, jak i doświadczonym nauczycielom akademickim. Wpisują się one w wymagania stawiane w obszarze oceny osiągnięć dydaktycznych podczas okresowej oceny nauczycieli akademickich.

Oferta dostępna jest na podstronie Szkolenia wewnętrzne. W zakładce każdego kursu znajdą Państwo szczegółowy opis, proponowane terminy spotkań oraz informację o zapisach wraz z linkiem do formularza zgłoszeniowego.

Od 26 września (godz. 8.00) do 30 września 2022 r. (godz. 12.00) prowadzone będą zapisy na szkolenia zaplanowane na październik 2022 r.

• Kurs dydaktyczny Tutoring Akademicki (48h) [LINK]
  • Szkolenia doskonalące z metod i narzędzi dydaktycznych (4-12h) [LINK]
    – Wypalenie zawodowe – groźba czy nieuchronna konsekwencja chronicznego stresu w miejscu pracy?
    – Narzędzia wykorzystywane do przygotowania prezentacji i materiałów dydaktycznych
    – Jak skutecznie aktywizować studentów podczas zajęć w trybie stacjonarnym i zdalnym?
    – Rubrics – tabele oceniania w dydaktyce akademickiej

Od 3 października (godz. 8.00) do 7 października 2022 r. (godz. 12.00) prowadzone będą zapisy na szkolenia realizowane od listopada 2022 r. do lutego 2023 r.

• Kurs dydaktyczny Idea edukacji akademickiej i projektowanie zajęć dydaktycznych (30h) [LINK]
  • Kurs dydaktyczny w języku angielskim Idea of academic teaching and basics of teaching methodology in higher education (30h) [LINK]
  • Szkolenia doskonalące z metod i narzędzi dydaktycznych (4-12h) [LINK]
    – Aktywizacja studentów podczas zajęć metodą Low Threshold Strategies
    – Potencjał z kieszeni: jak wykorzystać swój smartfon, aby stworzyć niezapomniane zajęcia
    – Atrakcyjna dyskusja moderowana
    – Informacja zwrotna jako prezent dla studenta
    – Genial – przygotuj genialne materiały do zajęć
    – Trafny, rzetelny i obiektywny test – czyli jaki?
    – ABC Portalu Edukacyjnego UG, czyli jak utworzyć i przeprowadzić kurs e-learningowy
    – Budowanie kontaktu i porozumienia w relacji nauczyciel-student
    – Sztuka komunikacji – czyli jak być przekonującym i wiarygodnym w przekazie
    – Komunikacja z osobami aneurotypowymi w dydaktyce akademickiej
    – Gamifikacja w edukacji akademickiej

W listopadzie (14-18.11.2022) prowadzone będą zapisy na:

• Kurs dydaktyczny Rozwijanie umiejętności dydaktycznych (30h) [LINK]

Przygotowujemy dla Państwa także:

• program mentoringowy w ramach projektu MINDtheGEPS (rekrutacja w II połowie października)
  • cykliczne spotkania dydaktyczne w postaci webinariów [LINK]

W siedzibie CDDiT (Biblioteka WE w Sopocie) uruchomione zostają także stałe dyżury Ekspertów Centrum, podczas których będą mogli Państwo uzyskać wsparcie w wielu obszarach związanych z aktywnością dydaktyczną, rozwojem ścieżki kariery, budowaniem relacji ze studentami i innymi kwestiami istotnymi dla nauczyciela akademickiego. Więcej informacji na temat dyżurów znajdą Państwo na stronie: https://cddit.ug.edu.pl/eksperci-centrum.

Zapraszamy Państwa do kontaktu i zachęcamy do systematycznego odwiedzania strony CDDiT celem zapoznawania się z aktualnymi wydarzeniami.
Wszystkich Państwa którzy chcą być na bieżąco z wydarzeniami organizowanymi przez CDDiT zachęcamy do zapisania się do naszego biuletynu. [LINK]

DO POBRANIA: ulotka z ofertą CDDiT