Webinaria

Zapraszamy na cykl spotkań popularyzujących zagadnienia dydaktyki szkoły wyższej wszystkich zainteresowanych nauczycieli akademickich.

  • Na webinary nie obowiązują zapisy.
  • Linki będą udostępniane przy opisach i w aktualnościach na stronie CDDiT przed zaplanowanymi terminami.
  • UWAGA! Udział w webinarach nie jest potwierdzany zaświadczeniem.

Oferta na semestr zimowy roku akademickiego 2023/2024

23 listopada 2023 r. (czwartek) w godz. 17:00-18:30

Uczenie (się) na podstawie doświadczania. Filozofia uczenia sprzyjająca nauce i rozwojowi człowieka
Prowadzący: Joanna Krajewska, Wojciech Busiel

Opis webinaru:

Uczenie się na podstawie doświadczania jest naturalnym procesem adaptacji człowieka do wyzwań jakie stawia przed nim życie. Jest procesem w którym powstaje wiedza, w którym rozwijają się kompetencje, w którym ludzie nabierają większej świadomości siebie. Kiedy udaje nam się zaangażować w naukę żywe, autentyczne doświadczenie osób uczących się, stwarzamy sobie i innym, wartościową przestrzeń wzajemnej wymiany i wzrostu, która dodatkowo stymuluje nas do rozwoju.

Zapraszamy Państwa na webinarium, w którym przybliżymy filozofię i model uczenia na podstawie doświadczania Dawida i Alice Kolb. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas, będzie przyczynkiem do świadomego angażowania w proces uczenia (się) z wykorzystaniem wszystkich modalności doświadczania: czucia, reflektowania, myślenia i działania.


Joanna Krajewska – dr nauk humanistycznych, wykładowczyni akademicka, trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana coachka Instytutu Gallupa, analityczka transakcyjna w obszarze organizacji w kontrakcie certyfikacyjnym z European Assotiation of Transactional Analysis. Współwłaścicielka Ośrodka Dialogi i Zmysły, który wydał na koniec minionego roku książkę D. i A. Kolbów Uczenie na podstawie doświadczania. Podręcznik dla edukatorów, trenerów i coachów.


Wojciech Busiel – psycholog, superwizor, certyfikowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psychoterapeuta. Współwłaściciel Ośrodka Dialogi i Zmysły oraz Grupy Szkoleniowej Halibut. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu procesów rozwoju kompetencji interpersonalnych oraz wspieraniu edukatorów w profesjonalnym psychologicznym i dydaktycznym rozwoju.***

ZREALIZOWANE: