Gra edukacyjna – warsztat tworzenia gier

prowadzący: dr Wojciech Glac, prof. UG

Podczas warsztatów projektować będziemy gry edukacyjne, która będą atrakcyjne zarówno z punktu widzenia nauczyciela (zainteresowanego wykorzystaniem gry jako aktywności angażującej, ale mającej jednocześnie wysokie walory edukacyjne), jak i studenta (gracza zainteresowanego atrakcyjną i emocjonującą rozgrywką, podczas której zupełnie przy okazji będzie mógł zdobyć lub utrwalić wiedzę i umiejętności przedmiotowe. Poznamy różnego rodzaju mechaniki stosowane w grach, elementy gier oraz zasady, które pozwolą zachować odpowiednie proporcje pomiędzy rozrywką a edukacją.

Plan szkolenia:

1. wykład w formule zdalnej – wprowadzenie (2 godziny)
2. warsztat w formule stacjonarnej – projektowanie gier (5 godzin)

Link do formularza zgłoszeniowego: wkrótce (dostęp po zalogowaniu na pracownicze konto Office 365)
Zapisy w terminie: od 19 lutego 2024 r. (godz. 8:00) do 23 lutego 2024 r. (godz. 12:00)

Liczba dostępnych miejsc: 10 osób
Dla kogo? nauczyciele akademiccy, doktoranci (w miarę dostępności miejsc)

Wymiar szkolenia – 7 godzin (warsztat blended-learning)

Termin: w trakcie ustalania

Powrót do poprzedniej strony