Zarządzanie różnorodnością w zespołach naukowych

prowadzący: Magdalena Żadkowska, Magdalena Gajewska

Cele szkolenia:
• poznanie technik i narzędzi przeciwdziałania stereotypom i uprzedzeniom w zarządzaniu zespołem naukowym,
• zrozumienie znaczenia różnorodności w środowisku uczelni,
• zdobycie kompetencji współpracy z naukowcami i naukowczyniami.
• poznanie technik i narzędzi przeciwdziałania stereotypom i uprzedzeniom w zespole,
• poznanie sposobów na planowanie działań wspierających równowagę i różnorodność w procesach i zespołach, w których i na które mają wpływ.

Różnorodność jest istotną składową działań zespołowych w nauce. Jest też istotną wartością współczesnego życia społecznego. W trakcie pierwszej części szkolenia będziemy eksplorować metody i narzędzia audytowe, które służą rozpoznawaniu różnorodność zespołu (jej potencjałów i ryzyk) w drugiej części przećwiczymy techniki, które wspierają zarządzanie nią i dają możliwość wykorzystania jej potencjału. Sięgniemy po doświadczenia naukowców z różnych dyscyplin naukowych, którzy skonfrontowali się z różnorodnością przy realizacji zadań projektowych. W części drugiej przyjrzymy się różnorodnym stylom motywowania, współpracy i realizowania zadań badawczych.

Przed naukowcami i naukowczyniami pojawiają się nowe zadania. Jednym z nich jest stworzenie zespołu badawczego. Coraz częściej składa się z osób, które pod względem osobowości, płci, wieku czy pochodzenia nie są do nas podobne. Szkolenie ma na celu zrozumienie tego, jak ważna we współczesnej nauce jest różnorodność i jak dbać o nią budując kulturę przynależności, by móc sprostać wyzwaniom badawczym w zespołach naukowych.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/wZ0E0qKiSX  (dostęp po zalogowaniu na pracownicze konto Office 365)
Zapisy w terminie: od 24 lutego br. (godz. 8:00) do 28 lutego br. (godz. 24:00)

Liczba dostępnych miejsc: 10-14 osób
Dla kogo? nauczyciele akademiccy

Wymiar szkolenia: 8 h
Forma szkolenia: blended-learning

Termin:
07.04.2025 r. w godz. 15:30 – 20:00 (stacjonarnie)
14.04.2025 r. w godz. 15:30 – 20:00 (online)

Udział w szkoleniu potwierdzony zaświadczeniem