dr inż. Irena Bylińska
irena.bylinska@ug.edu.pl
Afiliacja

Wydział Chemii
Katedra Chemii Biomedycznej

Obszar pracy

Jesteśmy tu wszyscy po to aby się rozwijać. Wykłady, ćwiczenia audytoryjne, zajęcia laboratoryjne, seminaria…. Znane i praktykowane. Skuteczne? To zależy… trochę także od Ciebie.

To może tutoring? Spotkania tutorskie to wymiana myśli, poglądów, spostrzeżeń, opinii, pomysłów ukierunkowanych na wspólnie obrany cel. Skuteczne? To zależy… zdecydowanie także od Ciebie.

Masz ochotę spróbować? Zapraszam.

W trakcie spotkań możemy rozwijać zainteresowania naukowe, pasje badawcze, warsztat akademicki w tematyce mi bliskiej, więc na pewno z mojego punktu widzenia ciekawej, ale także z tematyki mi odległej, jeśli tylko przekonasz mnie, że jest ciekawa.

Zainteresowania
Zaglądanie w głąb ciała i badanie otoczenia to nie tylko zaspokajanie ciekawości, ale także potężny oręż w rękach lekarzy czy naukowców. W dzisiejszych czasach możemy podejrzeć nie tylko złamaną kość, ale strukturę komórkową czy też pojedynczą cząsteczkę. Jednak by stosować tak wysublimowane techniki, jak interesująca mnie spektroskopia fluorescencyjna, potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Obecność fluoroforów w badaniach eksperymentalnych jest warunkiem koniecznym by wykorzystać niezwykle czułą fluorescencję, która pozwala na znalezienie odpowiedzi na wiele nurtujących naukowców pytań. Dlatego też w ramach swojej pracy naukowej zajmuję się projektowaniem, syntezą oraz badaniami organicznych fluoroforów o szerokim spektrum zastosowań. Czekam na zainteresowanych jakimkolwiek wyżej opisanym wątkiem lub gotowych zaprezentować inną ciekawą tematykę, którą wspólnie będziemy gotowi eksplorować. W końcu jesteśmy tu wszyscy po to aby się rozwijać.