Akademickie studio nagrań – profesjonalny webinar / materiał wideo dla studentów

prowadzący: Wojciech Glac

Celem szkolenia jest:

• zdobycie praktycznych umiejętności przeprowadzenia profesjonalnego webinarium w oparciu o program do obsługi transmisji z wirtualnym pokojem reżyserskim
  • zdobycie praktycznych umiejętności nagrania oraz edycji atrakcyjnych materiałów wideo dla studentów

Podczas warsztatów poznasz obsługę popularnego, darmowego oprogramowania do nagrywania materiałów wideo i obsługi transmisji (Open Broadcaster Softwere) oraz oprogramowania do edycji video, dzięki której przygotowanie profesjonalnego webinaru lub nagrania wideo dla studentów z różnymi scenami, sposobami wyświetlania prezentowanych treści oraz wykorzystaniem green-screena stanie się bardzo proste i satysfakcjonujące. Nabyte umiejętności zwiększą atrakcyjność zajęć i będą stanowić doskonałą alternatywę dla treści tekstowych w przypadku stosowania strategii odwróconej klasy (flipped classroom), a dzięki możliwości korzystania ze studia nagrań znajdującego się w CDDiT, możliwe będzie wykorzystanie nowych umiejętności bez konieczności kupowania kosztownego sprzętu i budowania własnego studia. Udział w szkoleniu wymaga posiadania własnego laptopa wyposażonego w kamerę oraz mikrofon oraz praw administratora pozwalających na zainstalowanie oprogramowania.

Udział w warsztatach pozwoli Tobie: (1) realizować profesjonalne i utrzymujące uwagę webinaria dzięki tworzeniu różnych scen przygotowanym w wirtualnym pokoju reżyserskim; (2) nagrywać i edytować materiały wideo, które będą atrakcyjną alternatywą dla tekstowych materiałów dla studentów

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/12tQX81dSp (dostęp po zalogowaniu na pracownicze konto Office 365)
Zapisy w terminie: od 21.10.2024 r. (godz. 8:00) do 27.10.2024 r. (godz. 24:00)

Liczba dostępnych miejsc: 12 osób