Mikro-learning – krótko i treściwie

prowadząca: Anna Kot

Celem szkolenia jest:
1) zapoznanie uczestników z ideą mikro-learningu,
2) rozwinięcie umiejętności korzystania z aplikacji pozwalających na przygotowanie mikro-kursu (hicreo.com, 7taps, nolej.io/),
3) zachęcenie uczestników do wykorzystywania mikro-kursów podczas prowadzenia zajęć ze studentami.

Szkolenie będzie miało charakter zdalny. Osoby uczestniczące w zajęciach zobowiązane są do posiadania mikrofonów. Pierwsza część zajęć poświęcona będzie teoretycznym podstawom mikro-learningu (zagadnienia: mikro-learning a teorie uczenia się, efekty uczenia się z wykorzystaniem mikro-kursów, zasady budowania mikro-kursów, narzędzia i aplikacja do budowania mikro-kursów, ewaluacja kursu). W drugiej części zajęć uczestnicy zaprojektują i przygotują w jednej z wybranych przez siebie aplikacji mini-kurs związany z nauczanym przedmiotem. Następnie kursy będą prezentowane na forum grupy.

Przygotowywanie kursów e-learningowych obejmujących całość lub znaczną część prowadzonych przez nauczyciela zajęć jest zajęciem wymagającym nie tylko umiejętności i doświadczenia, ale też gotowości do poświęcenia wielu godzin nad przygotowaniem merytorycznych i zarazem atrakcyjnych materiałów. Mikro-learning pozwala na szybkie i efektywne uczenie się wybranych zagadnień i może być wykorzystywany na wszystkich etapach procesu uczenia się od wprowadzenia danej problematyki, poprzez jej naukę, aż po powtarzanie materiału.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/fcBR0ZuDbh (dostęp po zalogowaniu na pracownicze konto Office 365)
Zapisy w terminie: od 21.10.2024 r. (godz. 8:00) do 27.10.2024 r. (godz. 24:00)

Liczba dostępnych miejsc: 15 osób
Dla kogo? nauczyciele akademiccy; doktoranci