Superwizja konsultacyjna – grupa zaawansowana

prowadząca: Beata Mańkowska

Celem szkolenia jest:
– zapewnienie systematycznego wsparcia i rozwoju osobistego wśród uczestników poprzez długofalowy proces konsultacyjny skoncentrowany na rozwiązywaniu problemów i dylematów doświadczanych w codziennej pracy.
– redukcja stresu i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu oraz degradacji zdrowia nauczycieli akademickich”
Comiesięczne sesje grupowe koncentrują się na analizie obszarów osobistych trudności oraz dylematów doświadczanych w miejscu pracy, zgłaszanych przez indywidualnych uczestników i wspólnie przepracowywanych w grupie. W efekcie uwolnienia napięcia, zrozumienia źródeł oraz mechanizmów osobistych trudności oraz wspólnego wypracowania możliwych rozwiązań zasoby uczestnika (superwizanta) zostają wzmocnione, odzyskuje utraconą równowagę oraz dystans niezbędny do włączenia konstruktywnych form radzenia sobie w sytuacjach trudnych – tych aktualnie przeżywanych i w przyszłości. Czynnik wzajemności, a więc doświadczenie wspólnoty w grupie stanowi nieocenione źródło wsparcia, a nadto problemy zawodowe nie przedostają się do przestrzeni życia prywatnego, zapewniając niezbędny balas praca-dom.
Jedynie systematyczny długofalowy proces wsparcia gwarantuje ochronę przed skutkami chronicznego stresu w miejscu pracy, takimi jak wypalenie zawodowe i utrata zdrowia. Lepiej zapobiegać niż leczyć owe skutki , gdyż doświadczenie zaawansowanego stadium wypalenia rzadko pozwala wrócić do pełnej sprawności i zaangażowania zawodowego. Ochrona pracowników w tym zakresie powinna leżeć w najwyższym interesie pracodawców.

Link do formularza zgłoszeniowego: link (dostęp po zalogowaniu na pracownicze konto Office 365)
Zapisy w terminie: od xx-xx-xxxx r. (godz. 8:00) do xx-xx-xxxx r. r. (godz. 12:00)

Liczba dostępnych miejsc: xx osób
Dla kogo? nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji;

Wymiar szkolenia: 18 godzin
Warsztat