Zarządzanie różnorodnością w zespole

prowadzący: Magdalena Gajewska, Magdalena Żadkowska

Różnorodność w zespołach naukowo-badawczych jest codziennością. Osoby, które je tworzą różnią się co do płci, osobowości, sposobu myślenia, doświadczenia zawodowego i rodzaju wykształcenia. Sukces projektu badawczego to włączenie różnorodności jako zasobu. Celem szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat zarządzania różnorodnością i budowania skutecznej komunikacji w zespołach.
Zespoły pracowników, w które wbudowana jest zasada różnorodności nie tylko lepiej reprezentują społeczeństwo jako całość ale przede wszystkim osoby, które w nich działają są bardziej kreatywnymi i innowacyjnymi pracownikami. Dzieje się tak dlatego, że praca w takim zespole może być bardzo rozwijająca. Aby jednak taką była lider zespołu musi potrafić zarządzać różnorodną grupą pracowników i sprawić, by razem byli oni skuteczni. Różnorodność w zespołach naukowo-badawczych jest codziennością. Osoby, które je tworzą różnią się co do płci, osobowości, sposobu myślenia, doświadczenia zawodowego i rodzaju wykształcenia. Sukces projektu badawczego to włączenie różnorodności jako zasobu. W trakcie szkolenia sięgniemy do technik, które pozwolą nam otworzyć i udrażniać kanały komunikacyjne w zespole, Aby efektywnie zarządzać różnorodnym zespołem, potrenujemy eliminowanie uprzedzeń i stereotypów, które nosimy w sobie a które budują mur “oczywistości”. Potrenujemy budowanie zaufania wśród osób, które dopiero się poznają. Wreszcie sięgniemy po techniki, które pomogą nam nie tylko przetrwać konflikt w zespole, ale wyjść z tej sytuacji bez strat dla współpracy w zespole i realizowanego projektu.
Wdrażanie różnorodności jest jedną z wartości wymaganych dla wielu projektów naukowych i zespołowych, które są finansowane ze środków unijnych. Formalne przygotowanie kierownika zespołu może pozwolić mu na zyskanie dodatkowych punktów w ocenie. Wiedza z obszaru zarządzania różnorodności pomoże w organizacji pracy każdego zespołu. Wdrożenie jej pozwala na podniesienie kreatywności i wydajności członków zespołów.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/faLStXNBwN (dostęp po zalogowaniu na pracownicze konto Office 365)
Zapisy w terminie: od 21.10.2024 r. (godz. 8:00) do 27.10.2024 r. (godz. 24:00)

Liczba dostępnych miejsc: 22 osoby
Dla kogo? nauczyciele akademiccy, doktoranci, pracownicy administracji

Wymiar szkolenia: 10 godziny
Warsztat:
blended-learning

Termin:
stacjonarnie 16.01.2024 r. w godz. 16:00 – 20:00
on-line 23.01.2024 r. w godz. 16:00 – 20:00

Udział w szkoleniu potwierdzony zaświadczeniem