Jak wykorzystać myślenie projektowe na zajęciach ze studentami?
Krótki kurs design thinking

prowadząca: Anna Kot

Celem szkolenia jest:

• prezentacja koncepcji desing thinking i przygotowanie nauczycieli akademickich do jej wykorzystania podczas zajęć ze studentami,
  • przygotowanie przez osoby biorące w udział w szkoleniu projektu zajęć ze studentami opartego na desing thinking,
  • zmotywowanie uczestników do stosowania desing thinking na prowadzonych zajęciach.
Szkolenie będzie miało charakter zdalny. Osoby uczestniczące w zajęciach zobowiązane są do posiadania mikrofonów oraz ewentualnie kamer. W pierwszej fazie zajęć zaprezentowana zostanie koncepcja design thinking, a w szczególności zagadnienia dotyczące: istoty design thinking, faz procesu, stosowanych technik i narzędzi oraz uwarunkowań metodycznych stosowania design thinking w kształceniu studentów. Następnie uczestnicy pracując indywidualnie bądź w niewielkich grupach przygotowywać będą projekt zajęć ze studentami oparty na koncepcji design thinking z wybranego przez siebie przedmiotu. Opracowane scenariusze zajęć, jako cenna inspiracja dla pozostałych uczestników, prezentowane będą na forum grupy.
Design thinking nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób zajmujących się projektami – grafików, architektów czy przedstawicieli branży kreatywnej, lecz stanowi wyjątkowo ciekawą, mało sformalizowaną metodę twórczego rozwiązywania problemów, łącząc w sobie zarówno elementy myślenia kreatywnego, jak i analitycznego. To dobra metoda na odejście od tradycyjnego modelu edukacji z wykorzystaniem podawczego przekazu wiedzy i oparcie procesu uczenia się na zadawaniu pytań, poszukiwaniu problemów i kreatywnym tworzeniu oryginalnych rozwiązań.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/bQkUvqtk2U (dostęp po zalogowaniu na pracownicze konto Office 365)
Zapisy w terminie: od 21.10.2024 r. (godz. 8:00) do 27.10.2024 r. (godz. 24:00)

Liczba dostępnych miejsc: 12 osób
Dla kogo? nauczyciele akademiccy; doktoranci